A lábápolás egyik legfontosabb kelléke! Nem csak elfedi a szagokat!
A gyógynövényes hatóanyagok:
Csökkentik a lábizzadást és megszüntetik a kellemetlen lábszagot.
Segítik a bőr regenerálódását és ápolják, puhává teszik az igénybe vett bőrt.
Nem csak elfedik a szagokat, hanem meggátolják azok kialakulását.
A 100%-ban természetes alapú gyógynövényes és mentolos lábfrissítő spray alkalmazása kellemes hűsítő, frissítő érzetet kelt és egyedülálló komfortérzetet biztosít az egész lábfejne
VARGA Lábspray – lábfrissítő készítmény lábszag ellen – nemcsak elfedi, meg is szünteti a lábszagot!
A láb fokozott izzadása miatt kialakuló kínos lábszagról sokan igyekeznek tudomást sem venni, míg mások inkább le sem veszik cipőjüket vagy éppen ellenkezőleg, kerülik a zárt lábbelik viselését. Pedig az erős lábszag ellen nem a probléma hárítása vagy az egész napos cipőviselés az egyetlen megoldás! A VARGA Lábspray nemcsak elfedi, hanem meg is szünteti a lábszagot, ez pedig pontosan az a segítség, amire az érintettek legjobban vágynak!
Az erős lábszag okai
A cipő levételekor jelentkező kellemetlen szag leggyakoribb oka a láb fokozott izzadása miatt kialakuló meleg, nedves környezetben a bőrön természetes módon is jelen lévő baktériumok, illetve gombák elszaporodása.
Miért izzad a láb?
Fontos leszögezni, hogy a lábizzadás nem szégyellnivaló, hanem természetes jelenség. Bizonyos mértékig mindenkinek a lába izzad, hiszen a verejtékezés a testhőmérséklet szabályozására szolgál. Ha a lábaknak melege van, az izzadás révén leadják a hőt és lehűl a hőmérsékletük. Probléma akkor van ebből, ha a verejtékezés fokozottan jelentkezik és a cipő levételekor rövid időn belül kínos szagok kezdenek terjengeni a lábak tájékáról. Kis odafigyeléssel és a VARGA Lábspray segítségével azonban nemcsak a szag, hanem kiváltó oka, a lábizzadás mértéke is enyhíthető!
A lábizzadás leggyakoribb okai közé tartozik:
a fokozott verejtékezéssel járó fizikai munka, sport, edzés,
a lábak egész napos, sok álldogálással, járkálással járó igénybevétele,
nyári melegben vagy fűtött szobában zárt cipő egész napos viselése,
szintetikus anyagokból, műbőrből készült lábbelik naphosszat tartó viselése,
rosszul szellőző, részben vagy egészben nejlon anyagból készült zoknik használata
a lábfej vagy a körmök gombás fertőzése.
A lábizzadás a férfiakat sokkal inkább érinti, mint a nőket. Ennek oka, hogy a férfiaknak több verejtékmirigye van, mint a nőknek, illetve több férfi végez jelentős testi erőfeszítéssel járó fizikai munkát vagy testedzést, mint nő. Ritkán hangoztatott, ugyanakkor fontos szempont az is, hogy az edző- és munkacipők általában szintetikus anyagokból készülnek és nem szellőzik bennük megfelelően az igénybevett láb.
Azok, akik az átlagosnál izgulékonyabbak és sokat szoronganak, gyakran tapasztalják, hogy stresszhelyezetekben jobban izzad a tenyerük. Ugyanezekben az élethelyzetekben a lábak izzadása is fokozódhat, csak a cipőben ez kevésbé feltűnő, mint a tenyér esetén, a kialakuló lábszagnak viszont a talpon termelődő verejték jó táptalajt jelent.
A fokozott verejtékezés anyagcsere betegségek, hormonális elváltozások tünete is lehet, de bizonyos gyógyszerek szedése mellett is jelentkezhet ez a panasz. A hormonális vagy anyagcsere problémák, esetleg gyógyszerszedés következtében kialakuló intenzív izzadás ugyanakkor jellemzően nemcsak a talpon, hanem testszerte, illetve a verejtékmirigyekkel különösen ellátott testrészeken jelentkezik.
A legtöbb verejtékmirigy a tenyéren, a talpon és a hónaljban található. A friss verejték alapvetően színtelen és szagtalan, de a hónaljban, illetve a cipőbe zárt talpakon termelődő izzadtságnak a ruhával, zoknival érintkezve csípős, maradandó szaga alakul ki, ha valaki jobban izzad a szokásosnál.
A fokozott izzadás miatt kialakuló meleg, nedves környezet kedvez a bőrön természetes módon jelen lévő baktériumok elszaporodásának és lábgomba kialakulását is elősegítheti. Az erős lábszag oka lehet a lábujjak között vagy a körmökön kifejlődő gombás fertőzés és az izzadtságban tenyésző baktériumok jelenléte is. A zárt, szintetikus anyagból készült cipők és nejlon zoknik viselésekor a lábfej túlságosan felmelegszik, hiszen ezek az anyagok akadályozzák a levegő szabad áramlását. A nem szellőző közegben azonban a verejték nem képes elpárologni, így a lábfej még jobban felhevül, ami még intenzívebb izzadáshoz vezet, hiszen a szervezet így próbál megszabadulni a felesleges hőtől.
Mindennapi praktikák és VARGA Lábspray lábizzadás, lábszag ellen
A lábszag ellen házilag a lábfej gyakori mosásával, megfelelően szellőző, természetes anyagokból készült cipők viselésével, váltócipő, illetve pamutzokni hordásával lehet legegyszerűbben védekezni. Lábmosás után fontos a lábujjak közének alapos megtörlése, szárítása, mert a nedves bőrredőkben a bőrön egyébként is jelen lévő gombák elszaporodhatnak. A gombásodás megelőzését, a bőr szárítását, az izzadás enyhítését segítheti a tisztára mosott láb rendszeres hintőporozása is.
A lábszag kezelése már az alábbi néhány lábápolási tanács betartásával is eredményes lehet:
Az izzadásra hajlamos lábfejet szükség esetén naponta többször meg kell mosni és utána alaposan megtörölni, megszárítani.
Jól szellőző, természetes anyagból, bőrből vagy vászonból készült cipő viselése javasolt.
A tiszta pamutból készült zoknik elvezetik a nedvességet és biztosítják a láb szellőzését.
Az egész nap használt cipőket és zoknikat minél gyakrabban cserélni kell.
Egész napos, zárt térben, melegben végzett munka esetén jól szellőző váltócipő viselése javasolt.
Az intenzív testmozgás, fizikai munka közben a verejtékezés fokozódik, így az edző- és munkacipők szellőzésére különös figyelmet kell fordítani.
A jól ápolt lábfej nemcsak szép, de egészséges is!